Advanced search

http://economia.ihned.cz/o-spolecnosti/?utm_source=volnyHP&utm_medium=footer

O společnosti

Economia, a.s., je důležitým hráčem na poli online médií a digitalizace mediálního obsahu a významným vydavatelem ekonomického a odborného tisku. Economia provozuje úspěšné zpravodajské servery IHNED.cz a Aktuálně.cz, webový projekt Aktuálně.TV, mnoho tematických internetových titulů a freemailovových portálů. Zároveň vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom, Respekt, Marketing & Media a několik odborných titulů.

Tituly mediálního domu Economia se vyznačují vysokou kvalitou žurnalistiky, profesionálním zpracováním, exkluzivními zprávami a fundovanými analýzami. Naši novináři a fotografové patří k těm nejlepším v České republice, což dokládají výsledky odborných soutěží, ankety čtenářů i četná ocenění, která každoročně získávají.

Naše tituly čte 66 % majitelů firem a zástupců top managementu firem a veřejné správy, pro které je hlavní hodnotou serióznost obsahu a objektivita poskytovaných informací. Economia je současně jediným českým mediálním domem, který se plně a řadou paralelních kanálů obrací k nejvýznamnější části populace – lidem, kteří rozhodují a kteří ovlivňují veřejné mínění v zemi.

Dceřiná společnost R MEDIA se specializuje na tvorbu firemních, krajských a městských novin, časopisů, magazínů a výročních zpráv. Dalšími dceřinými společnostmi jsou DALTEN media, která provozují realitní portál Realitymix.cz a software pro realitní kanceláře, a Webfarm, která se zabývá provozováním informačních portálů.

 

Společenská odpovědnost

Od podzimu 2012 vycházejí v Hospodářských novinách speciální přílohy, které se podrobně věnují CSR neboli společenské odpovědnosti firem a udržitelnému podnikání.

CSR se věnuje také zpravodajský portál iHNed.cz. Aktuální informace o odpovědnosti firem a udržitelném podnikání naleznou čtenáři zde.

Vydavatelství Economia také dlouhodobě podporuje prosazování žen do vedení firem – anketa Hospodářských novin a iHNed.cz TOP 25 žen českého byznysu oslaví letos již jubilejní 10. ročník. Žebříček TOP 5 žen veřejné sféry vyhlásí vydavatelství letos již počtvrté. Podrobnosti naleznou čtenáři zde.

Hospodářské noviny a iHNed.cz jsou již druhým rokem také hlavními mediálními partnery největší CSR soutěže v České republice TOP Odpovědná firma, kterou pořádá platforma Byznys pro společnost.

Charitativní a nadační inzerce

V roce 2014 jsme podpořili například tyto společnosti:

Aliance žen s rakovinou prsu
Amnesty International Česká republika
Česká centra
Český výbor pro Unicef
Člověk v tísni
Dobrý anděl
Fórum 50 %
Fórum dárců
Hospicové občanské sdružení Cesta domů
Charita Česká republika
Liga proti rakovině
Muzeum romské kultury
Nadace Forum 2000
Nadace Naše dítě
Nadace Open Society Fund Praha
Nadace rozvoje občanské společnosti
Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci
Nadace Via
Nadační fond Českého rozhlasu
Nadační fond pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením
Projekt Šance
Sdružení Linka bezpečí
Transparency International Česká republika
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Movember
Economia se v roce 2013 a 2014 zapojila do projektu Movember, který upozorňuje na nebezpečí rakoviny prostaty.

Srdcerváči
Economia se v roce 2013 a 2014 zapojila do prvního ročníku projektu Srdcerváči, jehož byl použit na realizaci projektů zaměřených na vznik nových pracovních míst pro zdravotně postižené a na rozvoj jejich podnikání.

Zelená firma
Economia je zapojena do projektu recyklace elektroodpadu ve firmách.

220 500 korun na charitu od zaměstnanců společnosti Economia
Výběr peněz z vánoční dražby v roce 2014 a následné sbírky vynesl 220 500 korun.
Peníze jsme rozdělili takto:
Cesta domů: 85 500 Kč
Cesta životem bez bariér: 25 000 Kč
Pražská organizace vozíčkářů: 25 000 Kč
APLA: 25 000 Kč
Múzy dětem: 35 000 Kč
Dětský domov Most: 25 000 Kč

Naše úspěchy

28. 4. 2015
Novinářské ceny pro Economii

V pátém ročníku Novinářské ceny výrazně uspěli novináři z mediálního domu Economia. Nejúspěšnějším psaným médiem se stalo Aktuálně.cz, jehož redaktoři získali ceny v kategoriích Nejlepší rozhovor (Jan Gazdík) a Nejlepší komentář (Jan Lipold) a dále Cenu Googlu za inovativní on-line žurnalistiku (kolektiv zahraniční rubriky Aktuálně.cz). Týdeník Respekt získal cenu za nejlepší analyticko-investigativní příspěvek (Ondřej Kundra) a Česko-slovenskou cenu veřejnosti (Petr Třešňák).

22. 4. 2015
Energy Outlook 2050 uspěl ve Zlatém středníku

Zvláštní ocenění 13. ročníku soutěže Zlatý středník 2014, kterou vyhlašuje PR Klub, získala publikace Energy Outlook 2050. Odborná komise na publikaci kladně hodnotila kvalitní propojení původních textů s grafikou i šíření osvěty v energetickém oboru.

20. 4. 2015
Petr Třešňák získal Česko-slovenskou cenu veřejnosti
Petr Třešňák z Respektu získal Česko-slovenskou cenu veřejnosti v rámci projektu Novinářská cena 2014 za text V pravém rohu nebe. Druhé místo obsadil kolektiv zahraniční rubriky Aktuálně.cz za speciál Válka o Ukrajinu očima reportérů.

3. 4. 2015
Publikace Energy Outlook 2050 se stala Firemním médiem roku
Absolutním vítězem desátého ročníku soutěže Firemní médium roku 2014, kterou vyhlašuje Komora Public Relations, se stala publikace Energy Outlook 2050 mapující výhledy v oblasti elektrické energie v nastávajících desetiletích. Magazín uspěl v konkurenci více než padesáti projektů, u nichž odborní poradci posuzovali komunikativnost, důvěryhodnost, strukturu a jazykovou úroveň obsahu, kompozici a práci s fotografiemi a ilustracemi.

31. 3. 2015
R MEDIA uspěla v soutěži Fénix content marketing
Ve druhém ročníku soutěže Fénix content marketing, která hodnotila firemní publikace v tištěné i elektronické podobě, získala R MEDIA za týdeník Horník vydávaný pro společnost OKD druhé místo v kategorii B2E noviny a zvláštní ocenění za tonalitu.

5. 2. 2015
Cenu Ferdinanda Peroutky dostali Třešňák a Veselovský
Zástupce šéfredaktora týdeníku Respekt Petr Třešňák a moderátor DVTV Martin Veselovský získali Cenu Ferdinanda Peroutky, která se uděluje s cílem zvýšit prestiž novinářské a publicistické práce a profese.

17. 1. 2015
DVTV získala cenu FITES
Daniela Drtinová a Martin Veselovský získali zvláštní cenu od Českého filmového a televizního svazu FITES za publicistický projekt DVTV, který je podle mínění členů poroty formátem „opravdu svobodné, nezávislé a zdravě drzé publicistiky“.

20. 11. 2014
Projekt DVTV uspěl v Křišťálové Lupě 2014
V devátém ročníku ankety Křišťálová Lupa 2014 – Cena českého Internetu získal projekt DVTV druhé místo v kategorii Projekt roku a třetí místo v kategorii Obsahová inspirace. Na třetí příčce v kategorii Osobnost roku se navíc umístil moderátor DVTV Martin Veselovský.

16. 10. 2014
Petra Horáková získala Novinářskou cenu odpovědného byznysu 2014
Vedoucí speciální příloh Petra Horáková získala Novinářskou cenu odpovědného byznysu 2014, která je udělována v rámci soutěže Top odpovědná firma. Porota ve zdůvodnění napsala, že „o tématech CSR dokáže referovat s profesionálním zápalem a porozuměním a přitom objektivním, věcným stylem“.

13. 10. 2014
Respekt opět uspěl v Czech Press Photo
Tři stálí fotografové týdeníku Respekt posbírali celkem pět cen ve 20. ročníku Czech Press Photo. Matěj Stránský získal první cenu – Zlaté oko v kategorii Příroda a životní prostředí a druhou cenu v kategorii Lidé, o nichž se mluví. Ve stejné kategorii se na třetí příčce umístil Milan Jaroš, který zároveň zaujal druhé místo v kategorii Každodenní život. Cenu České tiskové kanceláře, která se uděluje u příležitosti jubilejního 20. ročníku soutěže, získal Karel Cudlín.

13. 6. 2014
Petr Třešňák získal cenu Psychiatrické společnosti
Petr Třešňák z týdeníku Respekt získal cenu Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně za článek Děti úplňku, ve kterém i na základě vlastní zkušenosti popisuje výchovu autistických dětí. Cena je udělována každoročně za text, „který představuje významný příspěvek k porozumění duševním onemocněním, ke zlepšení postavení duševně nemocných a k destigmatizaci psychiatrie“.

29. 4. 2014
Economia získala tři novinářské ceny

Economia v letošním ročníku Novinářské ceny uspěla ve třech z pěti kategorií psané žurnalistiky. V kategorii Nejlepší reportáž zvítězila redaktorka Respektu Silvie Lauder s neznámými příběhy romského holocaustu, cenu za nejlepší analyticko-investigativní příspěvek převzal její kolega Petr Třešňák za článek o zapomenutých zločinech třetího oddělení věznice ve Valdicích a cenu v kategorii Nejlepší komentář získal redaktor Hospodářských novin Petr Honzejk se sérií příspěvků o prezidentu Zemanovi.

17. 4. 2014
Nominace na Novinářskou cenu ovládly Hospodářské noviny a Respekt
V rámci soutěže Novinářská cena 2013 získaly tituly, které spadají pod vydavatelství Economia, celkem jedenáct nominací z 24 možných. Hospodářské noviny a týdeník Respekt dostaly shodně pět nominací, IHNED.cz jednu nominaci.

10. 4. 2014
Ekonom získal Obálku roku 2013
V desátém ročníku soutěže Časopis roku 2013, kterou pořádá Unie vydavatelů, zvítězil týdeník Ekonom v kategorii Obálka roku. Odbornou porotu zaujala obálka loňského Ekonomu č. 7 s mimořádnou daňovou přílohou.

13. 2. 2014
R Media získala dva Fénixe
V prvním ročníku soutěže Fénix content marketing, která hodnotila firemní publikace v tištěné i elektronické podobě, získala R Media první místo v kategorii noviny pro zaměstnance za týdeník Horník a druhé místo v kategorii noviny státní správy, veřejného a neziskového sektoru za měsíčník Kraj Vysočina.

20. 11. 2013
IHNED.cz oceněn za datovou žurnalistiku v anketě Křišťálová Lupa 2013
V osmém ročníku ankety Křišťálová lupa 2013 – Cena českého Internetu, která oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za uplynulý rok, získala Datová žurnalistika serveru IHNED.cz první místo v kategorii Obsahová inspirace.

19. 11. 2013
Czech Press Photo pro Respekt
Fotograf Respektu Milan Jaroš získal v 19. ročníku Czech Press Photo první místo a cenu Zlaté oko v kategorii Reportáž za fotografie z náměstí Taksim v Istanbulu. Čestné uznání v kategorii Lidé, o kterých se mluví dostal fotograf Respektu Karel Cudlín za sérii Prezidentská volební kampaň Jana Fischera.

24. 5. 2013
Kamil Fila z Respektu získal Novinářskou křepelku
Novinářská křepelka je ocenění udělované Českým literárním fondem mladým a perspektivním novinářům do 33 let věku za jejich významný žurnalistický počin.

24. 4. 2013
Hospodářské noviny a IHNED.cz získaly tři ocenění v Novinářské ceně
Jindřich Šídlo získal cenu za Nejlepší komentář a jeho kolega Vojtěch Blažek zvítězil v kategorii psané investigativy se sérií článků, která odhalila manipulace na Pozemkovém fondu. Cenu Googlu za inovativní profesionální online žurnalistiku pak převzal tým IHNED.cz za projekt datové žurnalistiky.

24. 4. 2013
R Media získala Zlatý středník
V 11. ročníku soutěže Zlatý středník o nejlepší podniková periodika, kterou vyhlašuje Asociace českých PR agentur, zvítězil v kategorii Nejlepší interní noviny již potřetí Horník vydávaný společností R Media.

12. 4. 2013
Týdeník Ekonom digitálním Časopisem roku 2012
Nejčtenější ekonomický týdeník Ekonom uspěl v soutěži Časopis roku 2012, když zvítězil v kategorii Digitální počin roku 2012. Porota soutěže ocenila jeho elektronickou verzi pro iPad, iPhone i telefony a tablety s operačním systémem Android.

6. 2. 2013
Petr Fischer získal Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2012
Cenu Ferdinanda Peroutky pro rok 2012 dostali Petr Příhoda a Petr Fischer. Ocenění, které nese jméno významného českého novináře a publicisty, má sloužit zvýšení prestiže novinářské práce a vyzdvihovat ty žurnalisty, kteří následují právě příklad Peroutkův.

30. 1. 2013
Petr Třešňák vyhrál EU Health Prize for Journalists
Petr Třešňák získal první místo v mezinárodní soutěži EU Health Prize for Journalists. Cenu obdržel za svůj článek Dobrodružství v pavilonu č. 14 ze srpna 2011, který popisuje situaci v bohnické psychiatrické léčebně a vztah mezi pacientem a jeho ošetřovatelem.

 

Historie

1990 Založení společnosti Economia. Hospodářské noviny se proměnily v deník.
1991 Ekonom začal vycházet jako samostatný týdeník.
1997 Hospodářské noviny se změnily v plnobarevný deník.
1999 Majoritním vlastníkem Economie se stalo německé vydavatelství ekonomického a odborného tisku Verlagsgruppe Handelsblatt. Economia spustila zpravodajský portál iHNed.cz.
2000 Začal vycházet týdeník Marketing & Media.
2001 Páteční příloha Víkend začala vycházet v magazínovém formátu.
2005 Hospodářské noviny mají novou lifestylovou přílohu Proč ne?!
2008 Společnost Economia koupil Zdeněk Bakala.
2009 Týdeník Respekt se vydavatelsky začlenil do vydavatelství Economia.
2010 Economia koupila portál Volný.cz.
2011 Economia se začala věnovat digitalizaci obsahu. Na trh byla uvedena aplikace HN pro iPad.
2013 Economia koupila Centrum Holdings a přestěhovala se do nové budovy v Karlíně.
2014 Economia zfúzovala se společnostmi Centrum Holdings a Respekt Publishing.

View as
Sort by
Display per page